خط زيباتر

سلام بر دوستان بزرگوارم !<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

در آستانه ی ولادت پیامبر عظیم الشأن اسلام ، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و ولادت مسعود حضرت امام صادق علیه السلام ، اول از همه تبریک عرض می کنم به محضرتون و بعد یه داستانی زیبا تقدیم تون می کنم که حقیقتا خوندنی هست ، و به موضوع تربیت فرزند هم ارتباط داره .

 

 

صلوات ، صلوات ، صلوات علی محــــــمد

 

در جلد چهل و پنجم از بحارالانوار آمده که :

 

حضرت امام حسن و حضرت امام حسین علیهم السلام در سنین کودکی به سر می بردند . به مکتب می رفتند و درس می خواندند و خط می نوشتند . با اینکه کوچک بودند ، ولی خط زیبایی داشتند . روزی صفحه ای از خطی را که نوشته بودند ، به نزد جد بزرگوارشان بردند و از پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم پرسیدند : " خط کدام یک از ما زیباتر ست ؟ "

 

پیامبر نگاهی فرمودند و آنان را نوازش کرده فرمودند : " آفرین بر شما ! هر دو خیلی خوب و زیبا می نویسید . " اما حسنین علیهم السلام تاکید کردند : " کدام یک زیباتر ست ؟ " پیامبر نمی خواست بگوید کدام زیباتر از دیگری ست ؛ زیرا نمی خواست که دل یکی از نوه هایش بشکند  قضاوت نکردند و آن دو را به سوی پدرشان حضرت علی علیه السلام هدایت فرمودند .

 

پدر هم مانند رسول خدا ، نمی خواست قضاوت کند ، لذا کودکان دلبندش را به نزد مادر بزرگوارشان فرستاد ، تا مادر به سوال کودکانش پاسخی دهد .

 

فاطمه سلام الله علیها با دیدن خط های زیبای دو دلبندش فرمود :  «  من چه می توانم بکنم و چگونه میان دو فرزندم قضاوت کنم ؟ چیزی که پدر و جدتان نتوانسته اند پاسخش را بدهند ، من چطور پاسخ بدهم ؟ »

 

مادر فکر کرد . گردنبندی از عاج داشت که دارای هفت دانه بود . فرمودند :  « ای نور دیدگانم ! من دانه های این گردن بند را با پاره کردن رشته ی آن ، بر سر شما می ریزم و میان شما دانه های گردن بند را پخش می نمایم . هر کدام از شما دانه های بیشتری بردارد ، خط او نیکو و قدرت او بیشتر است . »

 

حسن و حسین علیهم السلام قبول کردند و فاطمه سلام الله علیها دانه ها را به زمین ریخت . حسن و حسین دویدند و هر کدام سه دانه از گردنبند را پیدا نمودند . اما دانه ی هفتم گم شد . باز هم گشتند و عاقبت آن را نیز پیدا کردند .

 

دانه ی هفتم از وسط نصف شده بود و هر کدام از کودکان ، یک نیمه از آن را بدست آوردند . آنان به یکدیگر نگاه کردند و گفتند :

" آخر همان شد که جدمان و پدر و مادرمان گفتند . "

 

 

باز هم تبریکات بنده رو بپذیرید . التماس دعا !

 

/ 5 نظر / 17 بازدید
حریم یاس

سلام . اللَّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ عیدتون مبارک . آری .. انگار خداوند هم تحمل ناراحتی یکی از عزیزان فاطمه را نداشت . خدا لعنت کند آنهایی را که اهل بیت علیهم السلام را مورد اذیت قرار دادند اللهم خص انت اول ظالم بالعن مني وابدا به اولا، ثم العن الثاني و الثالث و الرابع اللهم العن هم جميعا . نميدونم شب عيدی چرا رفتم تو لعن و ... به هر حال حب و بغض بايد يکسان باشه .. حريم ياس به روزه . ياعلی .

علی

سلام به شما دوست خوب و گرامی. هرچند دير ولی اين ايام رحمت و برکت رو به شما تبريک عرض ميکنم. انشالله که هميشه در سايه رحمة للعالمين باشيم. التماس دعا. يا حق

رضا

سلام /امیدوارم که در پناه خداوند متعال خوش وخرم باشید /ببخشید که دیر به دیر خدمت میرسم /موفق وموید باشید/

محب فاطمه(س)

اجرکم عند الله. التماس دعا....اللهم عجل لوليک الفرج