پيام مقام معظم رهبری دامت ظله

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

دست تبهکار و به خون آلوده‌  جنایتکاران سیه ‌دل، امروز فاجعه ‌ای بزرگ آفرید و در تجاوز به حریم مقدسات دینی، مرتکب گناهی دیگر شد.

حرم مطهر حضرت امام هادی و حضرت امام عسکری علیهما السلام مورد اهانت و تخریب قرار گرفت و داغی سنگین بر دل شیعیان و همه مسلمانان ارادتمند به اهل بیت علیهم السلام نهاد.این جنایت که احتمالاً عوامل اجرایی آن از متعصبان متحجر و مزدوران بدبخت و غافل انتخاب شده اند، بی شک به وسیله تصمیم گیرانی توطئه گر و با نیات خبیث شیطانی طراحی شده است.

این یک جنایت سیاسی است و سررشته‌ آن را باید در سازمان های اطلاعاتی اشغالگران عراق و صهیونیست ها جستجو کرد. قدرت های سلطه ‌گر که اوضاع سیاسی و اجتماعی عراق را با هدف های سیطره جویانه‌ خود در تضاد می بینند، نقشه های شومی در سر می پرورانند که تشدید نا امنی و ایجاد اختلافهای مذهبی از جمله آنهاست.

جنایت امروز در سامراء، برگ دیگری بر پرونده سیه کاری های اشغالگران عراق افزود. حرم مطهر حضرات عسکریین علیهما السلام بار دیگر به همت عاشقانه ارادتمندان اهل بیت علیهم السلام، با شکوهتر از گذشته قامت خواهد افراشت ان ‌شاء الله. ولی این جنایت بر پیشانی دشمنان اسلام و مسلمین لکه‌ سیاه دیگری ثبت کرد که تا مدت های مدید پاک نخواهد شد.

اینجانب ضمن تسلیت به ساحت پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و به پیشگاه حضرت بقیه الله ارواحنا فداه، به خاطر این حادثه‌ی فاجعه بار، به عموم شیعیان در سراسر جهان و به همه‌ی مسلمانان غیور و آگاه و ارادتمندان به خاندان مطهر رسول خدا علیه و علیهم السلام، تسلیت عرض می کنم و یک هفته در کشور عزای عمومی اعلام می‌نمایم.

لازم می ‌دانم مؤکداً از مردم عزادار در ایران و عراق و سایر نقاط جهان درخواست کنم که از هرگونه عملی که به تعارض و دشمنی برادران مسلمان می انجامد جدا پرهیز کنند.

یقیناً دستهایی در کار است که شیعیان را به تعرض به مساجد و مکانهای مورد احترام اهل سنت وادار کند. هرگونه اقدامی در این جهت کمک به مقاصد دشمنان اسلام و دشمنان ملتهای مسلمان و شرعاً حرام است.

والسلام علی عبادالله الصالحین

سیدعلی خامنه‌ای
3 / اسفند ماه / 1384

 

/ 0 نظر / 13 بازدید